of a wide range of products which include 20mm roof cool tiles.
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Tile Size | 300x300 mm |
| Thickness | 20 mm |
| Material Grade | Vitrified |
| Tile Type | Flat |
| Solar Reflectance | >=0.70 |
| Tile Length | 300 mm |
| Pattern | Flat tile |
| Tile Width | 300 mm |
| Surface Treatment | Natural |
| Tile Thickness | 20 mm |
| Brand | Rocotile |
| Material | UPVC |
| Water Absorption | 3% - 6% |
| Color | White |
| Surface Finish | Matt |
| Colour | White |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Auyaan (CEO)
Homegenie Building Products Private Limited
S No 51 Part 75 Cents Subramaniyar Koil Street Vanagaram
Chennai - 600059, Tamil Nadu, India