Prominent & Leading from Chennai, we offer 20 mm flat weathering tile and 20mm flat weathering tile.
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Material | Vitrified |
| Tile Size | 200 x 200 mm |
| Surface Finish | Matt |
| Thickness | 20 mm |
| Tile Thickness | 20 mm |
| Water Absorption | 6% - 10% |
| Application Area | Terrace, Roof |
| Color | White |
| Heat Reflective | Yes |
| Shape | Square |
| Size | 300x300mm |
| Product Brand | Rocotile |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Material | Vitrified |
| Tile Size | 300 x 300 mm |
| Tile Thickness | 20 mm |
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Matt |
| Water Absorption | 6% - 10% |
| Application Area | Roof, Terrace |
| Color | White |
| Heat Reflective | Yes |
| Size | 300x300mm |
| Shape | Square |
| Product Brand | Cool Roof Tile |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Auyaan (CEO)
Homegenie Building Products Private Limited
S No 51 Part 75 Cents Subramaniyar Koil Street Vanagaram
Chennai - 600059, Tamil Nadu, India